Zastosowanie cegły łupkowej w ogrodach

Łupek szarogłazowy to coraz częściej wybierane rozwiązanie w przydomowych ogrodach. Wysoka jakość, trwałość osiągająca nawet 100 lat i odporność na warunki atmosferyczne, naturalne kolory – to tylko niektóre z powodów rosnącej popularności zastosowania tego budulca, wykorzystywanego m.in. do produkcji kamiennych cegieł, używanych w architekturze.

 

Małe cuda architektury ogrodowej

Wszechstronny i świetnie się prezentujący kamień – taki jest łupek szarogłazowy, który możemy wykorzystać w szeregu elementów projektowanego ogrodu. Któż z nas nie chciałby zbudować naturalnego pieca do pizzy, z którego po zaledwie kilku minutach wytoczy się smakowita margharita czy grilla w swoim ogrodzie bez prądu i gazu. A jeśli rozwiązanie będzie miało jeszcze funkcje wędzarni, w której naturalnych dymem uwędzimy ryby, sery czy kiełbasy? Z cegłą łupkową możemy w prosty sposób stworzyć takie konstrukcje małej architektury ogrodowej, dzięki którym zachwycimy gości pysznymi potrawami prosto z naszego ogrodu!

Cegły łupkowej możemy również użyć do budowy kwietników i doniczek, które dopasujemy do projektu naszego ogrodu. Możemy ją wykorzystać też przy budowie dróg i podejść, wszelkiego rodzaju murków i ogrodzeń.

Przy układaniu ścieżek i zyskujących coraz większą popularność oczek wodnych czy kaskad sprawdzi się natomiast kamień o bardziej nieregularnych kształtach.

Inne zastosowania

Cegła łupkowa jest również z powodzeniem stosowania przy wykończeniu elewacji budynków, budowie kominków czy ścian, z których przez wylewkę wypływa woda.

Napisany przez