Kamienne dekoracje idealne dla niewielkich ogrodów

Zastanawiasz się, w jaki sposób udekorować swój niewielki ogród? Świetnie sprawdzi się do tego naturalny kamień, a oto pomysły, jak w tym przypadku go wykorzystać. Sprawdź je już teraz i zaaranżuj swój ogród naprawdę gustownie.

Chodniki z kamienia

Prawdopodobnie w każdym ogrodzie, nawet w tym o niedużym metrażu, wygospodarowana musi być ścieżka. Doskonałym pomysłem, aby oddzielić ją wizualnie, jest kamień ścieżkowy w formie płyt, który stanowi idealną alternatywę dla kostki brukowej. Ze względu na swoje naturalne piękno stanowi też formę dekoracji, która będzie prezentować się ponadczasowo nawet po dłuższym okresie czasu.

Krawężniki a’la gabiony

Gabiony to kamienne ogrodzenia, choć można wykonać je także w mniejszych wariantach, tworząc np. dekoracyjne krawężniki. Aby zrobić taką dekorację, niezbędna będzie ocynkowana siatka metalowa, a także drobne kamienie. Te ostatnie można dobrać w zależności od swoich potrzeb. Świetnie sprawdzą się jednak te w jednolitym kolorze, które nadadzą całości eleganckiego charakteru.

Kamienne płyty zamiast ścieżek

Naturalne tworzywo, jakim jest kamień świetnie prezentuje się również samodzielnie. Wyselekcjonowane bryły o stosunkowo niewielkich rozmiarach użyte w miejscu ścieżki doskonale sprawdzą się właśnie w małych ogrodach, w których właściciele chcą uzyskać naturalny i sielski styl.

Kamienne rabaty

Jeśli w małym ogrodzie zagoszczą także rabaty, doskonałym sposobem na ich obsypanie również są kamienie. Tutaj możliwości wyboru są naprawdę ogromne, choć można być pewnym, że taka dekoracja będzie prezentować się w naprawdę wyjątkowy sposób. Co równie ważne, kora łupkowa uchroni przed nadmiernym wysychaniem gleby i niekontrolowanym wzrostem trawy oraz chwastów, a tym samym przed częstym plewieniem. Jak więc widać, zaletą jest również użyteczność.

Jest naprawdę wiele sposobów na to, aby wykorzystać kamień w niewielkich ogrodach. Jeśli i Ty chcesz zastosować go wokół swojego domu, to sprawdź naszą szeroką ofertę, która obejmuje różne jego rodzaje. Zachęcamy do kontaktu, aby dowiedzieć się więcej o proponowanych produktach.

Napisany przez