4 pomysły na kamień wielkopłytowy w ogrodzie

Kamień wielkopłytowy – zgodnie ze swoją nazwą – cechuje się dużymi wymiarami. Z tego też powodu może stanowić naprawdę wyjątkową ozdobę przestrzeni ogrodowej. W jaki sposób go w niej wykorzystać?

Kaskady wodne

Uspokajający dźwięk wody szeleszczącej w ogrodzie to marzenie wielu osób. Z tego też powodu powstają oczka wodne i małe, ogrodowe stawki, które świetnie prezentują się zwłaszcza w większych ogrodach. Doskonale będzie współgrał z nimi właśnie kamień wielkopłytowy, dzięki któremu można tworzyć wielopoziomowe kaskady do spływania wody. Aby było to możliwe, niezbędna jest oczywiście odpowiednio zaplanowana aranżacja i sam projekt, który pozwoli osiągnąć tak wyjątkowy efekt.

Trasy spacerowe

Jeśli nudzą Cię regularne kształty chodników ogrodowych, kamień wielkopłytowy może być dla nich świetną alternatywą. Ścieżki i chodniki z niego wykonane będą doskonale wyglądać zwłaszcza w przypadku wielopoziomowych ogrodów o dużej powierzchni. Raczej nie sprawdzą się więc w małych ogrodach, w których zaprezentują się nieco nieproporcjonalnie.

Elementy małej architektury ogrodowej

Jeśli przyciąga Cię abstrakcjonizm oraz nieregularne kształty, to kamienie wielkopłytowe mogą posłużyć również do wykonania nietuzinkowych rzeźb ogrodowych. Tak naprawdę można ustawiać je w dowolne konfiguracje, tworząc tym samym absolutnie wyjątkowe i niepodrabialne aranżacje.

Wypełnienie skalniaków

Jeśli dysponujesz dużym skalniakiem, to do jego udekorowania z pewnością będziesz potrzebować kamieni. Tutaj ponownie sprawdzą się warianty wielkopłytowe, które nadadzą całości majestatycznego i wręcz niespotykanego wyglądu. Będą pomocne też wtedy, gdy na skalniaku została zasadzona nieco mniejsza liczba roślin i niezbędne jest wypełnienie wolnych przestrzeni.

Jak widać istnieje wiele sposobów na to, aby wykorzystać w ogrodzie wielkopłytowy kamień. Jeśli interesujesz się jego zakupem, to koniecznie sprawdź naszą ofertę. Oferujemy warianty w różnych wielkościach, dlatego możesz dobrać je do swoich potrzeb. Serdecznie zachęcamy do bezpośredniego kontaktu.

Napisany przez