łupek

Kamień elewacyjny

Kamień elewacyjny to ręcznie łupane płyty i płytki o nieregularnych krawędziach i wymiarach. Można je wykorzystać do wykładania elewacji z kamienia naturalnego, która jest niezwykle klimatyczna. Jeśli chcesz nadać typowemu budynkowi charakteru wybierz nasz kamień na elewację. Aby stworzyć spójną stylizację, wykorzystaj materiał również do podmurówek, ogrodzeń czy altan.

Łupek elewacyjny z powodzeniem zamontujesz także w pomieszczeniach. Kamień na elewację wewnętrzną pozwala odejść od utartego stylu gładkich ścian. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie oryginalnego klimatu wnętrza. Kamień elewacyjny naturalny używany jest również do wykładania kominków, tarasów i innych elementów dekoracyjnych wewnątrz oraz na zewnątrz budynku. Polecamy ten materiał osobom, które szukają ciekawych sposobów na wykończenie domów mieszkalnych, lokali użytkowych i ogrodzeń.

Zalety wykorzystania łupka elewacyjnego

Pokrycie ściany czy obudowy kominka łupkiem elewacyjnym, ze względu na konieczność wykorzystania wielu elementów bardzo niewielkich rozmiarów, jest zadaniem czasochłonnym. Umiejętnie wykonana elewacja z łupka prezentuje się jednak niezwykle efektownie. Wśród innych zalet łupka elewacyjnego wymienić można łatwość utrzymania czystości wykonanej z niego elewacji – nie są wymagane specjalne środki i zabiegi konserwacyjne – oraz wysoką odporność na zmienną temperaturę powietrza i opady atmosferyczne.

Kamień elewacyjny jest dostępny na niezwrotnych paletach o wymiarach 0,8 × 1,2 m. Oferujemy produkty o następujących parametrach:

  • Wymiary: od 10 × 10 cm ÷ 40 × 40 cm
  • Grubość: 1 ÷ 3 cm
  • Waga: do 3 kg                                                           Sprawdź cenę
  • wydajniość z 1 tony kamienia: 25 do 28 m2                                                                                                     

Zapraszamy do kontaktu — chętnie doradzimy, jaki kamień lub łupek elewacyjny sprawdzi się w Twoim projekcie.

kopalnia_jenkow_logo_white

ODWIEDŹ NAS

Wieś: Jenków
Kod pocztowy: 59-430
Gmina: Wądroże Wielkie

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Ewa - tel. 663 63 63 21

Dorota - tel. 663 63 63 20

Leszek - tel. 608 69 69 59

biuro/fax (71) 325 68 30
email: biuro@lupek-jenkow.pl