łupek

Kamień naturalny

Kamień naturalny jest stosowany w budownictwie od setek lat, jednak w ostatnich czasach jego popularność jako materiału wykończeniowego znacznie wzrosła. Co za tym idzie pojawiły się nowe technologie i sposoby jego wykorzystania i montażu, co znacznie obniżyło koszty i umożliwiło tworzenie niezwykle estetycznych aranżacji. Nieregularna struktura naturalnych kamieni został doceniony przez wielu projektantów i inwestorów. Znalazły swoje miejsce zarówno w elewacjach nowoczesnych budynków, jak i w przydomowych ogrodach, gdzie pełnią funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Charakterystyczna faktura i barwa kamieni dostępnych w naszej ofercie pozwala na ich dopasowanie do każdego pomieszczenia i każdej przestrzeni. Ta uniwersalność zastosowań jest jedną ich największych zalet. Prócz walorów estetycznych maja też ciekawe walory praktyczne. Zdolność kamieni naturalnych do kumulowania ciepła i stopniowego jego oddawania pozwala na optymalizację ogrzewania w budynku.

Łupek naturalny

Nasz łupek naturalny wydobywamy z kopalni znajdującej się na Dolnym Śląsku. Region ten znany jest z wysokiej jakości materiałów budowlach stosowanych w całym kraju i Europie. Dużą zaletą tego kamienia jest jego wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne oraz ścieranie. Wykazuje się także odpornością na warunki atmosferyczne. Elewacji zewnętrznej wykonanej z łupka naturalnego niestraszny jest mróz i długotrwałe opady deszczu czy śniegu – jest odporna na te czynniki równie dobrze co granit, a przy tym charakteryzuje się mniejszą wagą. Materiał ten jest doskonałym wyborem dla osób chcących stworzyć ciekawe wykończenie ścian wewnętrznych i zewnętrznych, obudów kominkowych w mieszkaniu i domu, a także tych, którzy chcą stworzyć niecodzienne schody aranżacje ogrodowe.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, w której pokrótce możecie się Państwo dowiedzieć o różnorodnych zastosowaniach łupka naturalnego wydobywanego w naszej kopalni. Zachęcamy także do kontaktu, podczas którego możemy udzielić wszelkich niezbędnych informacji dotyczących naszych produktów, zasad współpracy i form dostawy.

kopalnia_jenkow_logo_white

ODWIEDŹ NAS

Wieś: Jenków
Kod pocztowy: 59-430
Gmina: Wądroże Wielkie

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Ewa - tel. 663 63 63 21

Dorota - tel. 663 63 63 20

Leszek - tel. 608 69 69 59

biuro/fax (71) 325 68 30
email: biuro@lupek-jenkow.pl