łupek

Kamienna kora łupkowa

Kamienna kora łupkowa to rozwiązanie świetnie sprawdzające się podczas urządzania i dekoracji ogrodów. Sama nazwa materiału odnosi się zapewne do jego wyglądu. Często podłużne i lekko spłaszczone bryłki kamienia, rzeczywiście przywodzą na myśl korę rozsypywaną w ogrodach. Kora kamienna świetnie nadaje się jako wypełnienie gabionów stanowiących elementy ogrodzeń, murów oporowych i barier. Kora to również świetny materiał do niecodziennej i oryginalnej aranżacji terenów zielonych. Kapitalnie sprawdza się zarówno w założeniach klasycznych, jak i ogrodach bardzo nowoczesnych.

Jednym z bardziej interesujących trendów w estetyce ogrodowej jest urządzanie przestrzeni o charakterze inspirowanym surowymi, górskimi gołoborzami. Kora łupkowa świetnie sprawdza się w tym kontekście, pięknie komponując się z roślinami iglastymi oraz fantazyjnie zaprojektowanymi akwenami oraz ciekami. Już samo zastosowanie kamiennej kory łupkowej w jakimś sensie przesuwa akcenty w ogrodowej przestrzeni. Okazuje się bowiem, że nie tylko efektowne rośliny mogą odgrywać tu główną rolę, angażując zmysły i uwagę odwiedzających. Właściwie zaprojektowane i dobrze wykonane powierzchnie i elementy kamienne mogą również stanowić zachwycającą dominantę okolicy.

Kora łupkowa występuje w następujących sortach:

Niepłukana kora łupkowa sprzedawana jest zarówno w formie luźnej, jak i w workach typu Big-Bag. Zapraszamy do kontaktu, jeśli interesuje Cię łupek.

GALERIA

kopalnia_jenkow_logo_white

ODWIEDŹ NAS

Wieś: Jenków
Kod pocztowy: 59-430
Gmina: Wądroże Wielkie

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Ewa - tel. 663 63 63 21

Dorota - tel. 663 63 63 20

Leszek - tel. 608 69 69 59

biuro/fax (71) 325 68 30
email: biuro@lupek-jenkow.pl