Praktyczny taras? Taras z kamienia!

Taras w lecie staje się sercem domu. Całe życie rodzinne przenosi się z pokoju dziennego na świeże powietrze. Na tarasie czyta się książki, pracuje na laptopie, a także spożywa posiłki. Osoby budujące swój nowy dom nie raz zastanawiają się, jak zaaranżować to miejsce, by było ono piękne, ale jednocześnie praktyczne w użytkowaniu. Coraz więcej  z nich decyduje się na taras z kamienia, lub z kamienia łączonego z drewnem.

Dlaczego kamień?

Dlaczego warto wyłożyć taras kamieniem? Z wielu powodów. Przede wszystkim kamień jest o wiele mocniejszym i solidniejszym materiałem niż drewno. Taras z kamienia posłuży więc swoim właścicielom przez długie lata. Niestraszne mu są skrajne warunki pogodowe, ani ciężkie komplety mebli ogrodowych, które w sezonie często przesuwa się po tarasie. Dobrze zaimpregnowany kamień jest również łatwy do utrzymania w czystości. Nawet plamy z sosów czy upuszczonego jedzenia da się łatwo z niego usunąć. Dobrej jakości kamień na taras, taki jak np. łupek szarogłazowy, ma delikatnie chropowatą powierzchnię. Dzięki temu nie robi się śliski nawet po deszczowym dniu.

kamień na taras

Możliwości aranżacji

Kamień daje ogromne możliwości aranżacyjne. Nie musi być pocięty w regularne płyty. Kompozycje ułożone z naturalnych kształtów wyglądają niezwykle naturalnie i są jedyne w swoim rodzaju. Ten surowiec idealnie komponuje się z drewnem. Wiele osób decyduje się więc na drewniany taras, na którym planują opalać się lub rozwiązywać krzyżówki, a jego część wykładają kamieniem i aranżują ją jako miejsce do wspólnego spożywania posiłków lub wręcz postawienia grilla. Warto pamiętać o tym, że desenie i odcienie kamienia różnią się od siebie. Dzięki temu z kamienia da się stworzyć geometryczne wzory, które będą wyglądały jak zabytkowe posadzki. Kamienny taras dodaje wtedy domowi elegancji i prestiżu. Część osób woli drewno na tarasie, gdyż twierdzą one, że przyjemniej się po nim chodzi bosymi stopami. Wtedy zazwyczaj decydują się na kamień jako tarasową elewację, gdyż te naturalne surowce komponują się idealnie w chyba każdym zestawieniu.

Napisany przez