Kamienie dekoracyjne w ogrodzie

Gwarancję pięknych i wytrzymałych ścieżek czy dekoracji w ogrodzie daje łupek szarogłazowy. Ten naturalny kamień o ciekawej kolorystyce jest prawie niezniszczalny. Szkodliwe warunki atmosferyczne czy upływ czasu nie wpływają na jego właściwości. Kolejne pokolenia mogą cieszyć się olśniewającym efektem dekoracyjnym łupka szarogłazowego w ogrodzie.

Bogactwo zastosowań

Łupek szarogłazowy ma zastosowanie w budowaniu ścieżek, schodów, kaskad wodnych czy umocnień brzegów oczek wodnych. Wykorzystuje się go przede wszystkim w ogrodach, parkach, ale również wokół prywatnych domów. Nadaje się idealnie do budowy tarasów, balkonów, podjazdów i chodników. Kamień oprócz wysokiej funkcjonalności spełnia też rolę dekoracyjną. Jego największymi zaletami są duża wytrzymałość na ściskanie, mała nasiąkliwość, a przez to duża mrozoodporność oraz antypoślizgowość. Jego naturalna kolorystyka rozpościera się od szarości do rdzawego brązu, dzięki czemu idealnie pasuje do zieleni ogrodu. Obecnie coraz bardziej popularne stają się wewnątrz ogrodowe ciągi komunikacyjne. Dobrze zaplanowane i zbudowane ścieżki wyglądają efektownie, dzięki czemu trawa w ogrodzie nie jest wydeptana. Dodatkowo ścieżka z łupka nawet w deszczowy dzień jest bezpieczna.

Atrakcje ogrodowe

Obecnie ogrody są miejscem wypoczynku i relaksu, gdzie spotykamy się z rodziną i znajomymi. Większość osób projektuje swoją działkę tak, by wyglądała oryginalnie i zachwycająco. Projektanci polecają wykorzystanie naturalnych kamieni jak łupek szarogłazowy. Dzięki swoim niezmiennym właściwościom i unikatowym odcieniom wpasowuje się idealnie w zielone tereny. Ścieżki w ogrodzie spełniają przede wszystkim funkcjonalną rolę. Natomiast stanowią też element dekoracyjny. Ścieżka układana ściśle łupkiem wygląda olśniewająco, ale jest pracochłonna i wymaga dokładności. Kamienie na ścieżki z wielką starannością układa się obok siebie, tworząc dróżkę. Szczeliny pokrywa się korą łupkową lub fugą, w zależności od naszych preferencji. Efekt jest zniewalający. Inny rodzaj ścieżki jest wykonywany w bardzo prosty i szybki sposób. Kamienie układa się ażurowo w trawie. Można to robić samodzielnie i według swojej inwencji twórczej.

Napisany przez