Kryteria wyboru kamienia tarasowego

Kamień naturalnych od wieków był wykorzystywany do budowy i wykańczania różnorodnych budynków. Kamieni naturalnych jest wiele, a każdy rodzaj wyróżnia się pewnymi specyficznymi cechami użytkowymi i wyglądem. Jedne są delikatne i kruche, sprawdzają się wyłącznie do zastosowań dekoracyjnych, inne wyróżnia trwałość, wytrzymałość i twardość i z powodzeniem mogą być użyte do wykończenia schodów, blatów czy zewnętrznych elementów architektonicznych.

Kamienie naturalne coraz chętniej wykorzystywane są do wykańczania powierzchni tarasowej. Kamienny taras prezentuje się niezwykle efektownie i jest bardzo funkcjonalny. Jednak wymaga zastosowania materiału, który będzie wyróżniać się określonymi właściwościami, w tym przede wszystkim odpornością na skrajne warunki atmosferyczne, wilgoć, uszkodzenia mechaniczne itd. Nie wszystkie kamienie naturalne nadają się do takiego zastosowania. Gdzie zatem znaleźć idealny kamień tarasowy? Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Nasza kopalnia w Jenkowie zapewnia wyjątkowy łupek szarogłazowy, który doskonale nadaje się do wykonania tarasów, a także murów, okładzin ścian, oczek wodnych, ścieżek itd.

Łupek szarogłazowy – idealny kamień na taras

Łupek szarogłazowy to kamień, który pozwoli na stworzenie estetycznego, funkcjonalnego i trwałego tarasu. Wybierany jest przede wszystkim ze względu na wygląd. Jego unikalna szaro-ruda kolorystyka pozwala na tworzenie różnorodnych aranżacji i doskonale nadaje się do realizacji różnorodnych projektów, zarówno tych zachowanych w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym.

Jednak wygląd to nie jedyna cecha, która sprawia, że łupek szarogłazowy to idealny kamień na taras. Decydują o tym przede wszystkim jego cechy fizyczne. Dużą zaletą jest przede wszystkim wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, w tym przede wszystkim ścieranie. Dzięki temu przez długi czas zachowuje swój estetyczny wygląd i właściwości użytkowe, gwarantując trwałość wykończenia tarasu. Oprócz tego jest odporny na różnorodne warunki atmosferyczne, w tym przede wszystkim mróz czy długotrwałe opady deszczu lub śniegu. Łupek szarogłazowy ma szorstką powierzchnię, na której, nawet gdy jest mokra nie, można się poślizgnąć. Dzięki temu nadaje się do zastosowania m.in. przy brzegach basenów i oczek wodnych.

Nasza kopalnia zapewnia klientom pełnowartościowy łupek szarogłazowy, który wyróżnia się unikalnymi walorami estetycznymi i użytkowymi. Dzięki precyzyjnemu cięciu kamienia ścieżkowego uzyskujemy równiej szerokości płyty o boku 20 lub 30 cm i długości 20, 30 i 40 cm. Z takich płyt bez problemu można ułożyć zewnętrzne tarasy na poziomie gruntu, stosując jedynie podsypkę piaskową lub piaskowo-cementową. Płyty są bardzo masywne, mają grubość od 4 do 8 cm, więc taki sposób ich układania (na podsypce) jest wystarczający i technicznie uzasadniony. Do pokrycia betonowych tarasów można wykorzystać kamień elewacyjny cięty.

Napisany przez