Trwały krawężnik kamienny

Najważniejszą funkcją krawężnika jest wzmocnienie nawierzchni i zabezpieczenie elementów przed rozsuwaniem się. Oprócz tego obrzeża rozdzielają różne strefy i mają aspekt dekoracyjny. W zależności od konstrukcji krawężnik może stanowić ścianę oporową lub subtelne wykończenie nawierzchni. W tym wypadku doskonale sprawdzi się naturalny kamień, np. łupek szarogłazowy.

Naturalne obrzeże

Wokół terenów trawiastych najlepszym obrzeżem będzie kamień. To ciekawa alternatywa dla betonowych lub granitowych krawężników. Zastosowanie łupka szarogłazowego nada subtelny i elegancki charakter w architekturze ogrodowej. Łupek jest twardy i odporny na zmienne warunki atmosferyczne. Jego największą zaletą jest trwałość. Charakteryzuje się najwyższym stopniem podzielności płytowej, dzięki czemu można pozyskać różne grubości kamienia. Krawężnik łupkowy odznacza się długoletnią wytrzymałością i niezmiennością. Jego unikatowa barwa gwarantuje uzyskanie wyjątkowej estetyki i charakteru w każdej aranżacji. Specyfika i właściwości łupka szarogłazowego zapewniają najwyższą jakość w każdych warunkach. Wykorzystuje się go nie tylko w projektach terenów zielonych, ale też w pracach wykończeniowych jak krawężniki.

Solidny surowiec

Łupek szarogłazowy jest solidnym surowcem, z którego tworzy się atrakcyjne ogrodzenia. Upływ czasu nie wpływa na jego efekty dekoracyjne. Łączy w sobie prostotę i elegancję, dlatego często wykorzystuje się go w ogrodach, otoczeniu pensjonatów czy restauracji. Łupek, nazywany inaczej skałą metamorficzną, cechuje się krystaliczną strukturą. Jego mineralny skład jest zmienny i przeważnie zawiera kwarc, chloryt, mik, węglany, amfibole i skalenie. Krawężnik, który jest wykonane z łupka szarogłazowego, ma niepowtarzalny wygląd. Idealnie współgra z innymi kamieniami czy materiałami budowlanymi. Ten naturalny surowiec jest w pełni ekologiczny i nie zawiera żadnych szkodliwych dla zdrowia składników. Dzięki temu można go używać w otoczeniu domu. Posiada też właściwości ognioodporne, a w kontakcie z ogniem nie wydziela niebezpiecznych substancji. Krawężniki z łupka mogą przetrwać setki lat. To najlepsza inwestycja na długie użytkowanie, dzięki wysokiej wytrzymałości na ściskanie czy ścieranie.

Napisany przez